Viete, ktoré chyby sa robia najčastejšie pri letnom líčení? Vyvarujte sa ich!

Make-up v lete môže byť skutočnou výzvou. Dokonalý make-up si totiž predstavujeme ako žiarivú pleť so zlatistým leskom, roztomilé letné pehy a bezchybnú čistotu. V tropických teplotách je však dosiahnutie niečoho takého naozaj náročné. Možno sa vám to ale nedarí kvôli chybe v líčení. O čo môže ísť?

Viete, ktoré chyby sa robia najčastejšie pri letnom líčení? Vyvarujte sa ich!
(zdroj: unsplash.com)

Zabudnite na hutné a ťažké základy

Pri vyšších teplotách bunky pokožky produkujú viac mazu. Preto je pokožka na dotyk jemnejšia, ale zároveň aj mastnejšia. Ak ju navyše vyživujete výdatným krémom, tento efekt sa môže ešte zvýšiť. Pleť potom nielenže vyzerá ako naolejovaná a má sklony k upchávaniu pórov, ale len veľmi ťažko sa na nej udrží letný make-up. Dôsledkom sú napríklad rozmazané kontúry. Namiesto mastných krémov preto radšej na prípravu použite radšej ľahší krém so zmatňujúcimi účinnými látkami ako je zinok, zelený čaj či extrakty z ryže. Chodíte na pláž v roláku? Určite nie. A práve tak sa cíti naša pleť, ak na ňu nanesieme príliš výdatný základ. Ťažké textúry navyše bránia výmene kyslíka a vlhkosti, a tak to opäť podporuje vznik nečistôt a vyrážok. Na perfektný make-up v horúčave nikdy nepoužívajte základ určený na zimu – prejdite radšej na ľahké BB krémy.

Aj tvár treba chrániť pred slnkom

Aj vy máte problém trafiť presný farebný odtieň pleti pri hnedej letnej pokožke? Máme pre vás dobrú správu: ani to nemusíte skúšať. Letná pokožka totiž vyzerá od prírody pekne a nepotrebuje žiadnu kryciu farebnú vrstvu. Čím bude váš základ priehľadnejší, tým prirodzenejšie a letnejšie celkový výzor pôsobí. Vyberte si preto ideálne BB krém alebo veľmi ľahký (gélový) základ v odtieni vašej pokožky a dodajte pleti pekné rovnomerné krytie namiesto toho ťažkého. Letný make-up by mal byť prirodzený – zabudnite na perfektnú porcelánovú pleť. Pokojne na vás môže byť vidno pehy, lesk alebo akékoľvek drobné nedokonalosti. A ešte jedna vec týkajúca sa make-upu: letný make-up by nemal len dobre vyzerať, ale obsahovať aj ochranu pred UV žiarením. Ako základ preto naneste aj špeciálny krém s UV faktorom najmenej 30.

Nezabudnite „letne“ voňať

Vodeodolnosť – tú asi najviac oceníme práve v lete. Vodoodolné textúry (nielen v prípade make-upu, ale aj maskary) sú preto najlepším základom. Ešte stálejšia však bude vaša pleť vďaka špeciálnym fixačným sprejom, ktoré aplikujte na tvár nielen po líčení, ale aj opakovane počas dňa. Osvieži to váš vzhľad a navyše aj zásobí pleť ošetrujúcou vlhkosťou. Súčasťou dobrého vzhľadu a dojmu je určite aj parfém. Aj v tomto prípade by ste mali siahnuť po letných vôňach, ktoré sú obvykle ovocné a citrusové a predovšetkým ľahké. Ťažké, večerné parfumy si nechajte radšej na jeseň a na zimu. V prípade, že nákupy letnej kozmetiky ešte nemáte za sebou, na najlepšie parfémy pre ženy a rôznu dekoratívnu kozmetiku môžete využiť zľavové kódy Notino a ušetriť tak. Ak preferujete aj iné značky a produkty iných eshopov, pokojne použite aj ďalšie zľavové kódy a zľavy.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!