Prečo sex potrebuje každý muž? Pozor, ide o zdravie!

Mnohé ženy na nás pozerajú ako na sexuálnych labužníkov, ktorí si chcú iba užívať. Neprávom. Tak, ako ony dbajú na zdravú stravu, pohyb, svoje telo aj dušu, tak to robíme aj my. No veda potvrdila, že chlapom hodina jogy ani zďaleka nepomôže tak ako dobrý sex.

Prečo sex potrebuje každý muž? Pozor, ide o zdravie!
Prečo sex potrebuje každý muž? Pozor, ide o zdravie! (zdroj: unsplash.com)

Znižuje stres

Štúdie potvrdili, že stres z tela treba skutočne vylúčiť, pretože stresové situácie v tele zhromaždia kortizol, ktorý ak nedostaneme von, spôsobuje drvivú väčšinu civilizačných ochorení. Ide to samozrejme aj v posilňovni, behom, ale aj sex sa počíta ako jedna z najúčinnejších metód. Dokazuje to štúdia z roku 2019, pri ktorej zistili, že mužom po dobrom a divokom sexe rapídne klesne kortizol a telo naplnia prospešné hormóny šťastia. Ak chcete dlho žiť, musíte často súložiť.

Lepší spánok

Na vylepšenie spánku nemusíte každý večer rozprašovať levanduľu po byte, nosiť okuliare na tlmenie modrého svetla, či skúšať rôzne šialenosti. To nech robia tí, čo nemajú partnerku. Najnovšie štúdie totiž poukázali, že po sexe sa lepšie spí. To pôsobí nielen na mužov, ale aj na ženy. Sex vyplavuje oxytocín, dopamín aj endorfíny. No a to je presne ten správny koktail na sladké sny a telo si počas noci výdatne oddýchne.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!