Domáce recepty proti vodnému kameňu

Ak máte doma mäkkú vodu, tak môžete byť veľmi vďačný. Vodný kameň totiž trápi množstvo domácností a spôsobuje im problémy. Nie len že pôsobí nevzhľadne na nerezových kohútikoch alebo iných detailoch, ale tiež znižujú funkčnosť zariadení. Ako sa zbaviť vodného kameňa v domácnosti pomocou jednoduchých receptov a bez použitia agresívnych chemikálií? 

Domáce recepty proti vodnému kameňu (Foto: unsplash.com)

Použitie octu

Medzi najúčinnejšie spôsoby, ako sa zbaviť v domácnosti vodného kameňa, je použitie octu. Má ho doma asi každý z nás a ani si neuvedomujeme, aký multifunkčný pomocník to je. Môžete ho využiť pri umývaní okien, podlahy alebo práve na čistenie vodného kameňa. Na tento účel ho zmiešajte s vodou v pomere 1:1, aplikujte ho na vybraný povrch a nechajte pôsobiť aspoň niekoľko hodín. Zvyšky už len odstráňte a povrch vyleštite handrou.

Kyselina citrónová

Rovnako účinná ako ocot je aj kyselina citrónová alebo šťava z citróna. Jej výhodou oproti octu je, že nezapácha, no sviežo vonia. Môžete ju použiť na čistenie rôznych povrchov a tiež na odstránenie vodného kameňa z práčky. Kyselinu citrónovú môžete zmiešať menším či väčším množstvom vody, naniesť na batériu alebo hlavicu sprchy a nechajte pôsobiť. Po tomto ošetrení bude vyzerať nerezový povrch ako nový!

Coca-cola

Coca-cola obsahuje kyselinu fosforečnú v kombinácií s kyselinou citrónovou, čo je ideálne na čistenie rôznych povrchov a nie len od vodného kameňa, ale aj od mastnoty. Je ideálne, ak ju použijete na vyčistenie vodného kameňa zo záchoda. Nalejte ju tam na noc, nechajte pôsobiť a ráno už len spláchnete. Budete prekvapení ako krásne dokáže tento nápoj vyčistiť záchod.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!