3 najčastejšie mýty o rodičovstve – aká je pravda?

Keď sa dostanete do roly rodiča, okolie má množstvo očakávaní. V spoločnosti je predsa niečo dané a vy by ste to mali dodržiavať. Tiež sa ešte pred príchodom bábätka stretávate s rôznymi názormi na výchovu a každodenný život. Ako to je ale v skutočnosti a ktoré záležitosti sú len mýty? 

3 najčastejšie mýty o rodičovstve – aká je pravda? (Foto: unsplash.com)

Príde to prirodzene

Veľa budúcich starých rodičov tvrdí, že znalosti o výchove dieťaťa sú inštinktívne a všetko to príde samo. Veď aj oni to tak mali a s výchovou nemali žiadne problémy. Podľa nich by ste nemali čítať žiadne knihy, premúdrelé magazíny alebo sa radiť s lekárom. No pravda je úplne niekde inde a toto je mýtus, s ktorým sa stretávame veľmi často. Mamička nie je prirodzene vybavená všetkými znalosťami. Je dobré, keď sa na túto rolu pripravíte a určíte si aj to, aký princíp výchovy je podľa vás najlepší.

Dieťa je vždy na prvom mieste

Keď už sa bábätko narodí, tak okolie očakáva, že na prvom mieste budete mať práve starostlivosť oň. Mali by ste tráviť všetok svoj čas s ním, vytesniť by ste mali všetky ostatné aktivity a aj svojho partnera. Keď si to ale takto povieme, neznie to ako veľká zábava, však? Pravda je taká, že na prvom mieste by ste mali mať stále seba a vzťah s vaším partnerom. Veď len v šťastnom vzťahu môžu byť šťastné aj deti. A keďže máte v tejto fáze života ešte menej času na seba, snažte sa tráviť spoločný čas naplno.

Nastavenie režimu je nevyhnutné

Na začiatku života dieťaťa sú základom pravidelné spánky a jedenie. To sa postupne skracuje a dieťa má energiu aj na ďalšie aktivity. Veľa rodičov sa snaží od prvého dňa nastavovať režim a stále ho dodržiavať. No tým, že sa dieťa mení a aj každý deň je úplne iný, tak sa to nedá. Prispôsobte sa signálom, ktoré vám bábätko dáva. Dajte ho spať vtedy, keď je unavené. Niekedy sa stane, že prespí cez deň len pár minút, no aj to mu môže stačiť. Deti nie sú podľa tabuliek, preto sa k nim treba správať individuálne.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!